Jak se staví sen (14.)

Přinášíme vám aktuální novinky ze světa vinylových podlah Amtico First.
V sobotu 4. června se vysílal life style pořad o bytových rekonstrukcích Jak se staví sen, ve kterém měly hlavní roli vinylové dílce Amtico First jako nová podlahová krytina!

Nechte se inspirovat řešením od úspěšných designérských dvojic, které volí vinylovou podlahu Amtico First v dílcích!

Vinylová prkna mořeného jilmu s velmi živým a pestrým žilkováním se stala novou podlahou pro panelový byt v Toruňské ulici. Tento dekor oslovil designery natolik, že se jej rozhodli aplikovat i na strop použitím extrémně ostré fotografie dekoru od výrobce, a to v maximálním rozlišení – pro velkoformátové aplikace. I takové možnosti práce s dekory nabízí značka Amtico First!

Vinylové podlahy Amtico First v dílcích

Jak se staví sen 04.06.2016 - Bohnice

Celé video ke shlédnutí: ZDE

Realizace 36,5 m²

Amtico First: 

  • Bleached Elm - SF3W2516 (152 x 915 mm rozměr lamel)

Soklová lišta IZZI:

  • Jasan rustic, číslo dekoru: 761 – 40 bm

Stavební chemie Bostik: 

  • samonivelační stěrka: Bostik Niboplan Expres
  • penetrace: Bostik Nibogrund G16
  • tmel: Bostik Acrylat Dichstoff 3512 bílý
  • tmel: Profi-seal SMP Eiche (dub)
  • montážní lepidlo: Bostik Superfix Xtrem - bílý
  • skelná vlákna: Bostik Glassfaser

Použitá stavební chemie Bostik

Panelákový byt se zajímavou vnitřní dispozicí podlehl rekonstrukci kuchyně a obýváku, které byly následně spojeny do jednoho prostorného celku. Příprava podkladu byla poměrně jednoduchá, jelikož se v celé rekonstruované ploše jednalo o betonový podklad. Po přebroušení a vysátí se podklad ošetřil penetrací Bostik Nibogrund G16 a vyrovnal stěrkou Bostik Niboplan Express. Na vyschlou stěrku se pokládaly vinylové dílce pomocí lepidla Bostik Nibofloor Multi Design. Snadné olištování stěn zajistilo montážní lepidlo Bostik Superfix Xtrem.

Výsledek předčil očekávání a dekor Bleached Elm se tak zrcadlil nejen na podlaze. Nově vzniklý prostor interiéru je skutečně krásný.

NAHORU